Ciekawostki

Czakra druga

 

Czakra druga - czakra krzyżowa - czakra sakralna Svadhisthana

 

Czakra krzyżowa związana jest z żywiołem wody. Woda jest siedliskiem biologicznego życia. Czakra ta związana jest więc z procesem tworzenia, który wyraża się w formie uczuć i twórczych działań. Odpowiada za relacje międzyludzkie na poziomie seksualnym, za płodność i erotykę.

 

Prawidłowa praca czakry:

Naturalna akceptacja życia i uczuć. Snujesz dalekie plany, pełne optymizmu. Jesteś otwarty, masz przyjazny stosunek do innych ludzi. Seksualna akceptacja partnera – zjednoczenie z nim. Masz instynkt macierzyński i ojcowski. Cieszysz się z posiadania i wychowywania dzieci.

 

Nieprawidłowa praca czakry:

Okres dojrzewania budził niepokój. Zanegowanie i odrzucenie seksualności. Stawianie seksualności na pierwszym planie i tęsknota za spełnieniem się w związku seksualnie. Brak czułości i fizycznej jedności z partnerem.

 

Zablokowana czakra:

Zablokowanie, a raczej niedorozwój czakry krzyżowej najczęściej powstaje w okresie dzieciństwa. Najprawdopodobniej dziecko wychowywane było w niepełnej rodzinie lub rodzice tłumili własną zmysłowość, ograniczając dotyk i czułość w stosunku do siebie i dziecka. Owocuje to brakiem akceptacji siebie i swojej wartości oraz zamknięcie emocjonalne.

 

Główny kolor: Pomarańczowy

Żywioł: Woda

Zmysł: Smak

 

Oczyszczanie i pobudzanie czakry:

 

Niebieski, indygo – tonuje czakrę

  • Litoterapia: Karneol, kamień księżycowy

  • Aromaterapia: Sandał

 

 

 

 

Agnieszka Wdowczyk