Ciekawostki

Lecznicza moc bursztynu

Już przed wiekami twierdzono, że w bursztynie zaklęte są niezwykłe moce, które odpędzają od wszelkie złe energie, a z ciała wyciągną nie tylko choroby, ale i ich zapowiedzi. W starożytności używano bursztynu do zdejmowania uroków, klątw, a także do oczyszczania pomieszczeń z negatywnej energii, zwłaszcza po infekcjach i epidemiach. Bursztyn wraca do łask, więc nie do pominięcia jest fakt jego ogromnej mocy energetycznej.

Już przed 3000 lat bursztyn był drogim i pożądanym cackiem, a starożytni magowie i medycy zalecali nosić go bezpośrednio na ciele, ponieważ gwarantowało to zachowanie dobrego zdrowia przez długie lata, młody wygląd i wesołe usposobienie. Bursztyn sprawiał, że mózg na starość nie będzie płatał figli, czyli nie dojdzie do demencji starczej. Już wtedy odkryto, że przedmioty z bursztynu: wisiory, bransolety, korale i inna biżuteria oczyszczają atmosferę, wprowadzają miły nastrój, a także posiadają moc godzenia zwaśnionych osób.  

Miłośnicy bursztynów twierdzili, że są w nim zaklęte niezwykłe moce, które odpędzają od jego właściciela wszelkie złe energie. Już wtedy używano bursztynu do zdejmowania uroków, klątw, a także do oczyszczania pomieszczeń z negatywnej energii, zwłaszcza po infekcjach i epidemiach.

Jeżeli chcemy oczyścić atmosferę w pomieszczeniu w którym panuje zła energia spryskajmy mieszkanie odrobiną nalewki bursztynowej lub spalmy okruchy z bursztynu, w otoczeniu bursztynowych wibracji ludzie uspokajają się i łagodnieją - wpływa on kojąco i harmonizująco na ciało i psychikę.

Jantar, bo taka też jest nazwa tej skamieniałej żywicy z pradawnych drzew, wydziela tzw. jony ujemne - bardzo korzystne dla człowieka. Pocierając go możemy sprawić, że będzie działał jak magnes. Pocieranie wywoła na jego powierzchni ładunki elektrostatyczne, mające głębsze oddziaływanie na organizm człowieka. Dlatego najlepiej nosić go bezpośrednio na ciele. Radiesteci twierdzą, że przywraca on chorym komórkom prawidłową polaryzację, tym samym poprawiając stan energetyczny organizmu i ułatwiając wyeliminowanie różnych schorzeń i dolegliwości.

Bursztyn zawiera w sobie potężną siłę. Jego energia potrafi wytłumić szkodliwe promieniowanie geopatyczne oraz te pochodzące z cieków wodnych czy urządzeń elektronicznych. Doskonale neutralizuje promieniowanie odbiorników TV i monitorów komputerowych. Dobrze jest więc porozkładać bursztyn w domu w miejscach, gdzie energia nie jest dla nas korzystna. Najlepsze są do tego specjalne płytki bursztynowe, które emanują energią nawet na kilka metrów! Stworzymy wtedy swoistą komnatę bursztynową, w której szybko odzyskamy siły i radość życia i nie groźne będą nam choroby czy bezsenność.

Ciekawą właściwością bursztynu jest fakt, że prawie całkowicie się spala. Pamiętajmy więc, że prawdziwy bursztyn pali się, wydzielając żywiczną woń. Właśnie w ten sposób można odróżnić autentyczny kamień od sztucznego koralika. W starożytności nazywano bursztyn "złotem życia" i złoto wzmacnia jego energię, warto więc oprawić piękny okaz w złoty koszyczek i cieszyć się jego uzdrawiającą mocą!

W bursztynowych kroplach znajdowanych nad brzegami naszego morza możemy często odnaleźć skamieniałości sprzed milionów lat, formy życia, których już dzisiaj nie ma na naszej planecie, rośliny i nasiona dawno zapomnianej fauny i flory. Odkrycia takie pobudzają naszą wyobraźnię nadając bursztynowi jeszcze bardziej magiczne i tajemnicze znaczenie.