Ciekawostki

Oczyszczanie energetyczne

Prawdą jest, że żyjąc sobie z dnia na dzień, nieczęsto myślimy o tym, żeby zabezpieczyć naszą aurę, wyczyścić energetykę. A takie działania powinny być na porządku dziennym. Podobnie jak codziennie myjemy ręce, tak powinnyśmy dbać o naszą czystość energetyczną. To taki podstawowe bhp, nie tylko w momencie kiedy zajmujemy się kartami, ezoteryką, numerologią, ale również kiedy nie interesują nas takie tematy. Okazuje się bowiem, że zwyczajne życie daje nam wiele możliwości zabrudzenia naszej aury, bądź naszego otoczenia. Źródłem złej energii są nie tylko byty, duchy, demony, złe myśli, myślokształty, ale tajże mogą tą przyczyną być spory domowników, dorastające dzieci, gdzie bardzo często dochodzi do konfliktów. Złą energię może sprowadzić na nas „atak” zazdrosnej osoby, która bombarduje nas swoimi złymi i zawistnymi myślami. Złe energie sprowadza również uczucie nienawiści, poczucie winy bądź negatywne podejście dożycia. Nawet jeżeli nie jesteśmy z natury optymistami należałoby przynajmniej starać się to zmienić.

Również niektóre przedmioty w naszym otoczeniu mogą sprowadzać na nas złe wibracje. Należy unikać smutnych w tematyce obrazów, zdjęć osób zmarłych, chociaż są pamiątkowe, ponieważ wszelkie wizerunki zostawiają w naszej przestrzeni bardzo silny ślad, który mocno i na długi się w niej zapisuje. Żeby pozbyć się takiej energetyki należy miejsca po przedmiotach przemywać wodą z solą.

Jeżeli chorujemy my bądź nasi domownicy, również przyciągamy w swoje otoczenie złe energie. po długotrwałej chorobie należy wywietrzyć i wymyć mieszkanie. Oczywiście nie zapominając o paleniu ognia, który spala złe energie i o paleniu odpowiednich kadzideł.

Jest wiele kadzideł, które mogą nam doskonale służyć do oczyszczania. Ale powinniśmy zwrócić uwagę, żeby były to kadzidła naturalne, takie jak granulki żywicy, czy zioła.

Są dwa bardzo pomocne w oczyszczaniu kadzidła. Ja stawiałabym je na pierwszym miejscu, chociaż możemy znaleźć jeszcze kilka innych, może nawet równie pomocnych. Pierwsze z nich nazywa się smoczą krwią (dragons blood). Jest to żywica drzewa dracenowego, stosowane w celach odpędzenia złych mocy, poprawienia energetyki domu bądź mieszkania. Drugie kadzidło, które w moim mniemaniu jest najskuteczniejsze, to biała szałwia. Jest ona jednym z nielicznych kadzideł roślinnych. Można nią oczyszczać wszystko, rzeczy, ludzi, pomieszczenia. Pomaga ona w uzdrawianiu ciała, wspomaga pracę duchową, wypędzanie bytów, egzorcyzmowanie. Zabezpiecza też naszą przestrzeń podczas rytuałów magicznych.

Okadzając szałwią mieszkanie powinniśmy zamknąć okna. Zapalamy kadzidło. Jeżeli mamy energetycznie czyste mieszkanie, szałwia będzie paliła się równomiernie. W innym razie szałwia bardzo mocno przygasa i ciężko jest zakończyć rytuał, bez jej rozdmuchiwania. Stajemy tyłem do drzwi wejściowych i przesuwany się przy ścianach, kąpiąc je w dymie od góry do dołu, niezgodnie z ruchem wskazówek zegara. Kończymy też przy drzwiach wejściowych. Tym sposobem mamy oczyszczone nasze wnętrze mieszkania z wymiecioną z niego całą złą energią.

Jeżeli chcemy oczyścić aurę, wówczas należy okadzić siebie, bądź osobę którą oczyszczamy w kierunku od ziemi do góry, z przodu, z tyłu i po bokach. W naszych głównych centrach energetycznych czyli czakrach, wyobrażamy sobie że są zabrudzone lejki. Pociągnięciami, oczyszczamy czakry z wszelkich zabrudzeń. Aż zaczną świecić odpowiednimi dla danego centrum kolorami, czyli w kolejności od dołu czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, indygo.  Takie oczyszczanie energetyczne chroni nas przed bytami, wampirami energetycznymi, oddala niekorzystne twory astralne.