Ciekawostki

Runy urodzeniowe cz.III

 

 

Każdy z nas ma swój znak, runę pod którą się urodził. Oznacza to, że posiadamy talenty, cechy charakteru, rysy osobowości, które powinniśmy pielęgnować, rozwijać w pierwszej kolejności, aby wykorzystać twórczo to, co w nas najcenniejsze, i żyć w zgodzie z sobą. Mamy także pewne zadania do spełnienia, których warto się podjąć, by poczuć, że życie jest pełne i ma swoją głębię.

 

Każdej runie można przyporządkować kilkanaście dni w roku. Na te okresy przypada wzmożone działanie określonej runy, a osoba wówczas urodzona, pobiera jej energię i może ją w życiu twórczo wykorzystać. Runa:

  • Gebo 4 września - 23 września (miłość)

Dobro innych osób jest dla ciebie wartością najcenniejszą. Jesteś z natury towarzyski, potrafisz cieszyć się z każdego spotkania. W kontaktach z innymi jesteś bezinteresowny nie masz wobec nikogo oczekiwań. Twój odpoczynek nigdy nie jest bierny, pragniesz każdą chwilę wykorzystać na coś pożytecznego. Bardzo wrażliwy jesteś na płeć przeciwną, tęsknisz za porozumieniem absolutnym. Uważasz, że miarą miłości jest bezgraniczne zaufanie. Partner powinien troszczyć się o Ciebie i okazywać Ci dużo czułości. Runę Gebo można podarować osobie samotnej oraz osobom zakochanym, małżonkom, aby ich związek rozwijał się we wzajemnej miłości. Runa pozwoli zrozumieć. że człowiek dla człowieka może być darem.

  • Wunjo 24 wrzesień – 4 październik (życzliwość)

Wunjo obdarzyła cię cennymi atutami: spontanicznością, wrażliwością, pracowitością a przede wszystkim radością z życia. Twój dobry nastrój łatwo udziela się innym. Śmiej się jak najczęściej. Samym śmiechem lub uśmiechem osiągniesz więcej niż inni sztuką przekonywania. Runa przyniesie odprężenie, radość, spełnienie i sukces. Zadziała relaksująco i antydepresyjnie. Ochroni przed uczuciami zniechęcenia. Pozwoli zachować pogodę ducha. Wpłynie korzystnie na kontakty z ludźmi, będą czuć się z nami lepiej, radośniej, bezpieczniej. Można ją ofiarować osobie, która przeżyła jakiś szok fizyczny, psychiczny czy tez duchowy, ludziom którzy są załamani np. po wypadku lub w stresie.

  • Eihwaz 5 październik – 19 październik (wiara)

Posiadasz szczególną moc wewnętrzną, dzięki której umiesz dawać sobie rade w trudnych sytuacjach. Masz także determinację, która pozwala pokonać największe przeszkody. Cenisz sobie wszelkie wyzwania, które według ciebie stanowią naturalną szkołę życia. Inni mogą szukać w tobie oparcia, potrafisz zapewnić bliskim poczucie bezpieczeństwa, trafnie podpowiedzieć, jak mają sobie radzić z kłopotami. Niekiedy miewasz prorocze sny orazprzeczucia, które się sprawdzają. Runa powiększy naszą wewnętrzną moc i doda pewności siebie. Ochroni przed depresją i niezdecydowaniem. Poszerzy naszą świadomość, a ludziom poszukującym prawd uniwersalnych i ostatecznych, pozwoli więcej widzieć i głębiej rozumieć.

  • Perthro 20 październik – 3 listopad (ufność)

Jesteś odbierany jako osoba niekonwencjonalna, oryginalna, a często nieprzewidywalna. Lubisz towarzystwo, ale potrafisz stworzyć wokół siebie aurę tajemniczości i trzymać innych na dystans. Chroni cię intuicja oraz odważne patrzenie w przyszłość. Większe niebezpieczeństwa raczej cię omijają. To, co dla innych bywa porażką, dla ciebie stanowi życiową próbę. W miłości nie uznajesz kompromisów kierując się zasadą wszystko albo nic. W uczucia angażujesz się bez reszty, szukasz związku na śmierć i życie. Runa wspiera podczas dokonywania trudnych wyborów, pomoże wyczuć intuicyjnie co dla nas jest najlepsze, jaką wybrać możliwość, którą pójść drogą. Runa pozwoli zwyciężyć tam, gdzie ważny jest łut szczęścia, wymagających ryzyka sytuacjach.

  • Mannaz 4 listopad – 18 listopad (niezawodność)

Nic co ludzkie, nie jest ci obce, oto sentencja, o której pamiętasz, stykając się z ludźmi z różnych środowisk i o różnorodnych charakterach. Oddany jesteś bez reszty bliskim i dalekim osobom, obcych często traktujesz jak znajomych, a przyjaciół jak rodzinę. Należysz do osób, które dzięki własnemu wysiłkowi oraz przenikliwej inteligencji potrafią wznieść się do gwiazd, ale także odkryć, co drzemie na dnie ludzkiego serca. Wiesz, że cokolwiek ( i ktokolwiek) cię spotyka jest dla ciebie wyzwaniem, sprawdzianem charakteru, a zarazem ważną lekcją do przerobienia. Suma zaś tych lekcji daje ci doświadczenie, z którego mogą potem w wszyscy korzystać i moc, z której wszyscy mogą czerpać. Runa wzmocni inteligencję oraz pamięć, rozwinie odpowiedzialność i da jasność osądu. Sprawi, że ludzie będą względem nas pomocni, braterscy, wielkoduszni.

 

 

 

 

Wróżka Akima