Horoskop celtycki: jakim jesteś drzewem?

 • Cis

  Cis 3 - 11.11

  Drzewo to symbolizuje równowagę, szczęście i zdrowie. Planeta, która przyświeca ludziom urodzonym w znaku Cisu, to Pluton. Jest on symbolem transformacji i regeneracji, dlatego osoby urodzone w tych dniach są bardzo żywotne, dożywają długiej i spokojnej starości. Maja jednak dużo dylematów wewnętrznych, dlatego muszą uważać na złe myśli, gdyż to zaowocować może jakąś nieuleczalną chorobą. Można powiedzieć, że są bardzo szczerzy i uczciwi, w lot wykryją fałsz otoczenia. To wspaniali kochankowie i towarzysze życia, chociaż nazbyt wrażliwi, gdyż czasem mają mało wiary w swoje możliwości. Z czasem siła Plutona zmusza ich do budowania własnej wewnętrznej mocy i wtedy nic dla nich nie jest już straszne. Wytrwali i pracowici w miłosnych karesach, niestety, często czują się niekochani z racji swojego skomplikowanego charakteru. Potrafią czasem zaskakiwać partnerów swoimi ekscytującymi fantazjami miłosnymi.


 • Oliwka

  Oliwka 23.09

  Drzewo oliwne symbolizowało pokój, zwycięstwo, radość, nieśmiertelność i....dziewictwo. Gałązka oliwna przyniesiona przez gołębicę, stała się zapowiedzią końca potopu i pojednania Boga z ludźmi. Planeta Merkury daje ludziom urodzonym w znaku Oliwki, błyskotliwości umysłu, giętkości i elastyczności oraz analitycznego myślenia. A Słońce, które jest planetą Oliwki powoduje, że odnoszą oni sukcesy na stanowiskach kierowniczych i w kadrze menedżerskiej. To osoby twardo stąpające po ziemi, zajęte materialną rzeczywistością, a tak prawdę mówiąc, mogłyby zwrócić uwagę na to, że istnieje świat ducha i świat uczuć. Oliwki są bardzo atrakcyjne dla płci przeciwnej, dysponują czarem i urokiem osobistym, są przy tym niezwykłymi kochankami. Cenią sobie szczerość i uczciwość, nie tolerują zdrady.


 • Lipa

  Lipa 13 - 22.09 i 11 - 20.03

  Kiedyś wewnętrzną stronę jej kory, używano do pisania, a paski z łyka lipowego do stawiania wróżb. I potwierdzają to planety Merkury, słowo, słowotwórstwo, pisanie, umysł i mistyczny Neptun ze swoimi możliwościami przewidywania przyszłości. Kwiaty lipy są symbolem towarzyskości. Osoby, urodzone w znaku Lipy są altruistami, potrafią i chcą pomagać innym. Dobrzy z nich psycholodzy, bioenergoterapeuci oraz wszystkie zawody związane z praca na rzecz społeczeństwa. I chociaż czasem nie pracują zbyt dokładnie i są dość powierzchowni w swoich działaniach, to i tak odnoszą zamierzony efekt. Problematyczna być może jest ich zbytnia łatwowierność i naiwność czasem w kontaktach międzyludzkich ale życie będzie chciało skorygować te cechę. Lipa lubi miłość szybką, bezproblemową i najlepiej , aby to był za każdym razem inny obiekt westchnień. Kochankowie znaku Lipy, nie lubią rutyny, lubią za to zmienność i chcą zawsze, aby coś się działo.


 • Wierzba

  Wierzba 3 - 12.09 i 1 - 10.03

  Symbolizuje wiosenne odrodzenie przyrody, żegna długą i trudną zimę, aby wnieść w życie ludzi i zwierząt, nadzieję na odnowę. Wierzbowe rózgi chroniły domostwa przed piorunami i pożarami. Planetą Wierzby jest Księżyc, dlatego symbolizuje ona kobiecość i intuicję, kojarzy się z domem i ogniskiem domowym. Ludzie urodzeni w znaku Wierzby są wrażliwi na piękno Natury, z której częstokroć czerpią energię, a że przyświeca im także Merkury i Neptun, to są też inteligentni i mistyczni. Pomagają zwierzętom i roślinom, są wrażliwi na wszelkie przejawy przemocy i krzywdy. Często są filantropami, prowadzą schroniska i domy opieki, są tez dobrymi lekarzami i pielęgniarkami, często poświęcają życie służbie Bożej. Ich wyidealizowany stosunek do świata może być przyczyna cierpienia, gdy widzą krzywdę innych. Dlatego powinni to zweryfikować i stać się tez większymi realistami, gdyż w przeciwnym wypadku będą cierpieć. Lubią nastrój romantyczny, liryczny ,zamiast do alkowy, wola pójść na spacer przy blasku księżyca, są wielkimi romantykami. Nie zmieniają zbyt często obiektu swoich uczuć, bo zanim go znajdą, długo i uważnie obserwują i starannie wybierają.


 • Sosna

  Sosna 24.08 - 2.09 i 19 - 29.02

  Jest także symbolem długowieczności, w parze symbolizuje małżeńską wierność. Przyświecają jej Merkury i Neptun. Merkury powoduje, że osoby spod znaku Sosny są analityczne, dokładne, potrafią być świetnymi organizatorami. Neptun przydaje im wrażliwości i intuicji, potrafią też zajrzeć za kurtynę przyszłości i trafnie przewidzieć czekający ich scenariusz życiowy. Kierując się intuicją i przewidywaniem, dobrze na tym wychodzą. Ci ludzie często są dobrymi artystami i rzemieślnikami. Ich wadą być może jest, że są zbyt pedantyczni w swoich poczynaniach, co nie zawsze ułatwia im życie. Potrafią być dobrymi i wiernymi kochankami, znajdą zawsze jakiś dobry pomysł, aby umilić miłosne spotkanie. Są namiętni i czuli, zapamiętują się w miłosnych karesach i przy tym dysponują dobrym miłosnym warsztatem.


 • Cedr

  Cedr 14 - 23.08 i 9 - 18.02

  Cedr w świecie Celtów uznawany był za drzewo nieśmiertelności i długowieczności, jego żywice używano do balsamowania ciał zmarłych. Symbolizuje też przyjaciela i trwałość związków. A któż lepszym i rzetelniejszym przyjacielem być potrafi, jak nie Lew i Wodnik?? Planeta Słońce i Uran przydają tym osobom siły, odwagi, ale też i niezależności oraz nowoczesnych metod działania, a Saturn, który jest planetą drzewa cedrowego, powoduje, że są oni twardzi i zdyscyplinowani. Niektóre osoby będące w znaku Cedru, można uważać nawet za ekscentryczne. Ale zawsze to są dobrzy ludzie, chcący być w centrum zainteresowania i być może popełniają błąd, gdy obrażają się na tych, którzy nie chcą uznać ich błyskotliwości i niezwykłości. W miłości i alkowie więcej z nich przyjaciela spotkasz, niż kochanka, gdyż są tak zajęci sobą tylko, że zapominają czasem o swoim partnerze. Ale wynagrodzą to wręczając drogi prezent lub zapraszając na kolację do dobrego lokalu.


 • Cyprys

  Cyprys 26.07 - 4.08 i 25.01 - 3.02

  Symbolizuje długowieczność, trwałość, a nawet nieśmiertelność, gdyż Fenicjanie to drzewo utożsamiali z drzewem życia. Cyprys jest też symbolem wiedzy i mądrości. Ludziom urodzonym w tych dniach patronuje planeta Słońce i Merkury. To znak, że są silni, odważni męscy, nie boją się życia i potrafią podejmować mądre i trafne decyzje. Są bardzo przedsiębiorczy i kreatywni, przy czym szybko i bez problemów zyskują sobie przychylność otoczenia. Życie będzie chciało zweryfikować szybkość mówienia, przed szybkością myślenia. Osoby te powinny bardziej uważać na to co mówią, gdyż mogą zostać nie zrozumiane i pochopnie osądzone. Trochę władczy i zadufani nawet, bardziej dbają o swoje potrzeby, niż potrzeby partnera, ale robią to całkiem nieświadomie, po prostu tacy już są.


 • Wiąz

  Wiąz 15 - 25.07 i 12 - 24.01

  W snach symbolizuje smutek, skłania do retrospekcji, do odgrzebania smutnych wspomnień, po to tylko, aby zrozumieć przeszłość. Osoby spod tego znaku są bardzo wrażliwe, czasem melancholijne, ale kochają uroki życia. W trudnych sytuacjach muszą uważać, aby nie ulegać iluzji używek, gdyż to i tak nie naprawi ich świata. Mimo wszystko, większość z nich potrafi zmobilizować siły i dostrzec różowe strony życia, nawet wtedy, gdy sytuacja jest dość trudna. Powinni jednak nie brać zbytnio do serca opinii innych ludzi, gdyż przysporzyć im to może tylko problemów i spowodować wpadnięcie w melancholię. Pomimo ich wrodzonej melancholii, to świetni z nich kochankowie, nie lubią zmian, wola spokojna rutynę. Są czuli i wierni, potrafią oddać partnerowi cały swój ogień i siły.


 • Jodła

  Jodła 5 - 14.07 i 2 - 11.01

  Planetą Jodły jest Księżyc i Saturn. Księżyc, który symbolizuje wrażliwość, intuicję i delikatność wnętrza dziwnie zderza się z Saturnem, planetą ograniczeń i kontrolowania. Dlatego osoby urodzone w dniach Jodły, z pozoru szorstcy i twardzi, są w rzeczywistości ludźmi delikatnymi i wrażliwymi, pragną czułości, miłości i zrozumienia, ale trudno pozyskać ich względy, gdyż są nadzwyczaj ostrożni. Ale jeśli uda się komuś przełamać lody, to zyska w takiej osobie wiernego przyjaciela na całe życie. Lubią oni spokój, stabilizację, bez jakichkolwiek szaleństw, są niezwykle oszczędni, czasem wręcz skąpi. Powinni bardziej otworzyć się na świat, na ludzi i nie bać się, że zostaną przez nich zranieni. Kochankowie Jodły, obojga płci, lubią spokojne i stateczne oddanie się miłosnym karesom, najlepiej ze stałym i wiernym sobie partnerem lub partnerką, nie lubią zmian, ani żadnych nowości.


 • Buk

  Buk 22.12

  Planeta tego drzewa jest Jowisz, planeta obfitości i urodzaju. W snach to symbol wyzdrowienia dla chorych oraz szansa i sukces, dla tych, którzy maja plany biznesowe. Buk symbolizuje męskość, mężczyznę, sukces, przedstawia siłę i możliwości działania. Dlatego osoby urodzone w tym dniu są silne i nie istnieją dla nich żadne przeciwności losu. Do tego potrafią kreatywnie myśleć i z każdej sytuacji znaleźć korzystne dla siebie wyjście. Powinny jednak zwrócić uwagę na to, że nie tylko oni mogą działać, ale inni tez potrafią robić to dobrze i z korzyścią dla nich. Buki obojga płci smakują miłość, jak najlepszą potrawę, czyniąc wszystko z wdziękiem i wyrafinowaniem. Lubią kochać się na łonie przyrody, w egzotycznych miejscach, przy czym uwielbiają przy tym rozkosze stołu.


 • Jabłoń

  Jabłoń 25.06 - 4.07 i 23.12 - 1.01

  Druidzi uważali, że jest to drzewo kosmiczne, gdy powstało na początku stworzenia i łączy w sobie trzy światy, niebo ziemię i świat podziemny. Ale owoc tego drzewa, jabłko to symbol pokusy i słodkiego, zakazanego owocu. Planetą jabłoni jest Księżyc i Saturn, dlatego ludzie urodzeni w znaku Jabłoni, są serdeczni, opiekuńczy, maja dobra intuicję, kochają rodzinę, a z drugiej strony, pod wpływem Saturna są odważni, pracowici i konstruktywni. Słabą ich stroną jest problem z rozwiązaniem konfliktów, gdyż często unoszą się dumą i nie chcą rozmawiać. Kochankowie z pana i pani Jabłoń to najlepsi i najwspanialsi, oni potrafią rozpalić ogień namiętności, uczynić smak miłosnej potrawy, niezwykłym i egzotycznym. Przy czym bardzo wytrwali w miłosnych zapasach, trzeba mieć niezły zapas sił witalnych.


 • Brzoza

  Brzoza 24.06

  Ma moc odpędzania zła, stąd biczowanie się brzozowymi gałązkami, jak też i zwyczaj chłostania nimi czarownic. W starożytności Brzozę łączono z mocą żeńską, Germanie poświęcili ja swojej bogini płodności i miłości Frei. Planetą Brzozy jest Księżyc, który nieodmiennie kojarzony jest z kobiecością. Osoba urodzona w tym dniu lubi być w centrum uwagi i cieszy się niezwykłymi walorami osobistymi, wdziękiem i dyplomacją. Lubi łagodzić konflikty i chociaż sama niezbyt przychyla się do zmiany swoich poglądów, to potrafi to wymóc na innych. Osoby te powinny być bardziej otwarte na sugestie otoczenia, miałyby wtedy jeszcze większe możliwości do działania. Proste i uczciwe w miłosnych karesach, dają się raczej prowadzić partnerowi, czerpiąc z tego swą radość. Nieskomplikowani bardzo czuli z nich kochankowie.


 • Figa

  Figa 14 - 23.06 i 12 - 21.12

  Drzewo to symbolizuje płodność i seksualność, stad widziano w nim zwiastuna pomyślności, ale też i symbolizowało moralną naukę i nieśmiertelność. Ludziom urodzonym w znaku drzewa Figowego patronuje planeta Księżyc i Jowisz. Kochają oni rodzinę, mają częstokroć liczne potomstwo, które sprawia im wiele radości. Są przy tym atrakcyjni dla płci przeciwnej, gdyż posiadając ,, to coś”, przyciągają wewnętrzną mocą i magnetyzmem. Mają ponadto wiele pomysłów i planów. Życie skoryguje prawdopodobnie ich bujna wyobraźnię i chęć przebywania we własnym, zamkniętym świecie, odbiegającym od rzeczywistości. Trochę ekstrawaganccy, bo nie wiadomo, jak się zachować, za każdym razem są inni, jednego dnia zaskakują romantycznością, a drugiego potrafią być wyuzdani i perwersyjni w miłości. Ale dzięki temu są też niezłymi bardzo poszukiwanymi kochankami.


 • Grab

  Grab 4 - 13.06 i 2 - 11.12

  Temu drzewu patronuje Księżyc i Jowisz. Zatem z jednej strony intuicja, kobiecość i wrażliwość, a z drugiej szczodrobliwość i szerokie horyzonty myślenia. Pozytywne strony to solidność i pracowitość, dbałość o stan ogniska domowego, chęć do dalekich podróży, tolerancja i dalekowzroczność. Z drugiej strony, osoby urodzone w dniach Grabu, powinny wystrzegać się swojej nadwrażliwości i zamiast zamykać się w swoich skorupkach i pancerzykach, przyjąć z godnością krytykę otoczenia i wyciągnąć z niej konstruktywne dla siebie wnioski. Czuli i namiętni kochankowie, potrafią więcej dać ukochanej osobie, niż wziąć. Wierni i dozgonni, ale bardzo wrażliwi i obrażalscy, wymagają nieustannej opieki i czułości, muszą czuć się kochani i adorowani przez ukochanego.


 • Jesion

  Jesion 25.05 - 3.06 i 22.11 - 1.12

  Uważane przez Druidów magiczne, silne drzewo, mające moc usuwania i niszczenia nieprzyjaciół i rywali, dlatego dobrze takiego sprzymierzeńca mieć w swoim pobliżu. Planetą symbolizującą Jesion jest Jowisz, planeta obfitości i dobrotliwości. Ludziom urodzonym w znaku Jesionu patronuje prócz Jowisza, planeta Merkury. Intelekt i błyskotliwość Merkurego, przy równoczesnej szczodrobliwości Jowisza, zapewnia dobre bytowanie w ziemskiej rzeczywistości. Przy czym są bardzo pozytywnie ustawieni do świata, urodzeni optymiści, co przy ich samodzielnym i panoramicznym myśleniu, daje duże możliwości działania na polu zawodowym. Powinni jednak nauczyć się tego, że krytyka otoczenia, niekoniecznie ma być użyta szkodzeniu, wręcz przeciwnie. Zmienni i kapryśni z nich kochankowie, często przy tym potrafią się obrażać, dlatego trzeba dysponować wielkim zapasem cierpliwości i zrozumienia. Lubią wszelkiego rodzaju urozmaicenia, byleby tylko w nudę i rutynę nie wpaść.


 • Kasztan

  Kasztan 15 - 24.05 i 12 - 21.11

  Jest symbolem przewidywania, zawiera w sobie siły Wenus i Jowisza, ma moc uzdrawiania zbolałych i zreumatyzowanych kości. A, że do wyżej wspomnianych planet dołącza jeszcze siła Plutona, to ludzie urodzeni w tych dniach, odznaczają się uporem i wytrwałością w dążeniu do celu. Maja w sobie dużo sił witalnych i wyglądają zawsze młodziej, niż ich rówieśnicy, dożywają też w dobrym zdrowiu późnej starości. Ogólnie mówiąc są godni zaufania i nie zawiodą pokładanych w nich nadziei. Czasem jednak zdarzają im się dość odlotowe sytuacje, gdyż są urodzonymi marzycielami, co powoduje, że tracą kontakt z rzeczywistością. Lubią baraszkować i figlować, niczym młode koźlęta, ale mało kto może im sprostać, kondycję i siły mają nie do zdarcia. Uwielbiają czasem perwersję i miłosne zwody i uniki.


 • Topola

  Topola 4 - 8.02 1 – 14.05. i 5 - 13.08

  Drzewo to w snach symbolizuje wewnętrzne rozdarcie, spowodowane cierpieniem i poświęceniem, które są wynikiem zdrad. Planetą Topoli jest Księżyc, symbolizujący intuicję, wrażliwość i kobiecość. Ludzie urodzeni w tych dniach mogą bez przeszkód zajmować się handlem drzewem lub jego produktami. Osoby te są bardzo rozważne, kierują się w życiu rozsądkiem, emocje odkładając na bok. Wszak ich działaniom przyświeca też planeta Merkury, będąca symbolem intelektu i błyskotliwości umysłu oraz Wenus ciężka, która bardziej jest kojarzona z boginią urodzaju i płodności, niż z boginią miłości. Słońce, będące symbolem sukcesu i męstwa, pomaga w rzeczywistości, ten sukces osiągnąć. Życie sugeruje, aby nie przezywać zbyt mocno porażek i niepowodzeń, bo są one jego częścią i raczej niemożliwe do uniknięcia. Topole w miłości są wrażliwe, romantyczne na pozór i nieprzystępne, ale w efekcie końcowym, wspaniali i wytrwali kochankowie, lubiący miłosne zapasy.


 • Orzech

  Orzech 21 - 30.04 i 24.10 - 2.11

  Owoce tego silnego i pięknego drzewa są kojarzone z mózgiem ludzkim, symbolizują mądrość, bogate życie wewnętrzne i poświęcenie się partnerstwu. Planeta symbolizującą Orzech jest Jowisz. Osoby urodzone w tych dniach są bardzo zrównoważone i spokojne. Cenią sobie stabilizację życiową, doskonale radząc sobie w materialnej rzeczywistości, częstokroć zajmują wysokie stanowiska lub prowadza dochodowe biznesy. Swoje siły czerpią w spokojnym i dobrze prowadzonym domu. Gdyby nie podchodziły zbyt poważnie do życia, byłyby o wiele szczęśliwsze i cieszyłyby się z każdej chwili swojej ziemskiej egzystencji. Ich celem życiowym jest nauczenie się większego dystansu do siebie i do życia. Pan i pani Orzech, wspaniali kochankowie, dla nich miłość i zmysłowa i uczuciowa, to prawdziwa uczta, która może trwać bez końca. Dlatego wchodząc z którymś z nich w miłosne karesy trzeba dysponować całkiem niezłą kondycją.


 • Klon

  Klon 11 - 20.04 i 14 - 23.10

  Tak, jak to piękne i silne drzewo, które zazwyczaj rośnie w małych grupkach lub zupełnie samotnie, cenisz sobie nade wszystko swobodę i niezależność. Mars przyświeca Baranom w podejmowaniu mądrych i konstruktywnych decyzji, a Wenus pomaga Wagom, dyplomatycznie i taktownie zdobyć, wydawałoby się bardzo trudne pozycje. Osoby urodzone w tych dniach dużo i chętnie podróżują, zmieniają też miejsca zamieszkania i miejsca pracy, oczywiście czynione zmiany są zawsze na lepsze. Pomimo tego, że gubi je czasem słomiany ogień i jakieś pomysły i plany, spalają często na panewce, to tylko po to, aby mogły zaistnieć jeszcze lepsze i bardziej konkretne. Niemniej jednak osoby te powinny uczyć się cierpliwości, zresztą jeśli tego nie uczynią same, to życie i tak wymusi to na nich. Zmienni i niestali w uczuciach, trudni z nich kochankowie, bo tak naprawdę nie wiedzą czego chcą. W miłości porywczy i szybcy, bardziej liczy się dla nich miłość zmysłowa, niż uczuciowa.


 • Jarzębina

  Jarzębina 1 – 10.04 i 4 – 13.10

  Osoby urodzone w tych dniach są niezwykłej urody, charakteryzują się magnetycznym pięknem, przyciągającym uwagę płci przeciwnej i tak, jak Jarzębina może być ozdoba ogrodu, osoby te są zawsze ozdobą towarzystwa .Dlatego lubią otaczać się ciekawymi ludźmi i zawierać interesujące znajomości. Są bardzo przyjaźnie nastawione do świata i zawsze chętnie służą pomocą. Mogą być doskonałymi mówcami, dziennikarzami i nauczycielami. Czasem jednak zbyt łatwo ulegają iluzji otoczenia, może zbyt szybko, łapią się, na prawione im komplementy i nie potrafiąc odmówić w pewnych sytuacjach, pakują się w kłopoty. Planety, które im patronują to Mars, ale wersji stonowanej i planeta miłości Wenus. Pan i pani Jarzębina są niezwykłymi kochankami, bardziej lubią smakować miłość, niż ją spożywać, nastrój, dźwięki, płomień świec, wyszukane jadło, lekkie pieszczoty....Liczy się bardziej uwodzenie niż finał.


 • Leszczyna

  Leszczyna 22 – 31.03 i 24.09 – 3.10

  Leszczynie przypisuje się potężne moce, związane z wróżbiarstwem, mądrością i płodnością. W świecie Celtów leszczynowa różdżka stanowiła nieodmiennie atrybut wróżek i poszukiwacz skarbów. Dzisiejsi poszukiwacze skarbu, jakim jest źródło wody, też korzystają z leszczynowej różdżki. Ma o na też zapewniać szczęście w miłości. Urodzeni w dniach poświęconych Leszczynie, są ambitni, dyplomatyczni, uparcie dążą do raz wybranego celu. Cechuje ich elegancja i miła powierzchowność, dzięki której znajdują uznanie otoczenia i mogą realizować swoje cele. Być może zbytnią uwagę poświęcają swojej osobie, ale robią to z wielką elegancją i uchodzi im to zazwyczaj na sucho. Wszak mamy do czynienia z przebojowymi Baranami i uwodzicielskimi Wagami. Ludziom tym patronuje Mars i bogini miłości Wenus, a te działania są jeszcze wzmocnione wpływami Jowisza, patrona Leszczyny. Kochankowie z nich eleganccy i popędliwi, są bardziej wzrokowcami, cenią piękno i elegancję, wyrafinowanie i dobry gust to dla nich nie nowina.


 • Dąb

  Dąb 21.03

  Potężne drzewo z rozłożystymi konarami, uważane było przez Greków za wyrocznię Bogów. W Dodonie, słynnej greckiej wyroczni, z jego szumiących liści odczytywano wolę Zeusa. Starożytni Germanie czcili dębowe gaje i biada temu, który odważył się uszkodzić święte drzewo. Planetą dębu jest Słońce, reprezentujące energię męską. Człowiek urodzone tego dnia, to osoba śmiała, odważnie stawiająca czoła wszelkim życiowym przeciwnością, wszak jego planetą jest Mars, bóg wojny. Jednak tak jak Mars jest popędliwą i impulsywną osobowością i warto zastanowić się nad tym, czy dobrze pozostawać przy swoich racjach. Osoba spod znaku Dębu jest też odpowiedzialna i optymistycznie nastawiona do życia, ponadto szybko podejmuje konkretne decyzje, dobry dyrektor, menadżer, zarządca. Jako kochanek jest żywiołowy, szybko chce zdobyć swoją ukochaną, traktując ją jako fortecę, to samo dotyczy pani Dąb. Lubi kochać się krótko, aczkolwiek bardzo ekspresyjnie i żywiołowo.