Horoskop chiński: co Cię czeka?

 • Świnia

  Świnia 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

  Miłość Nowy chiński rok przyniesie Ci wspaniałą aurę dotyczącą Twojego serca. Będziesz otoczony bardziej niż we wcześniejszych latach ciepłem i życzliwością. Odważ się i okaż pełnię swojej miłości ważnym dla Ciebie osobom. To właśnie teraz masz szansę na założenie tego właściwego związku, oświadczenie się czy wspólne zamieszkanie. Chociaż generalnie jesteś trochę nieśmiały jeżeli chodzi rozpoczynanie nowych znajomości, to powinieneś przełamać się i wykonać pierwszy krok w kierunku osoby, o której nie możesz przestać myśleć. Wbrew pozorom osoby spod znaku Świni muszą mieć przekonanie graniczące z niepodważalną pewnością, że osoba, o której marzą, nie odtrąci ich uczuć, dlatego często rezygnują przed startem. Nie pozwól, aby twoje wahania zniweczyły szansę daną Ci przez Los. Praca i finanse Przez najbliższe miesiące będziesz się cieszyć doskonałą organizacją w miejscu twojej pracy. Wszystkie zajęcia będą Ci się palić w dłoniach. Masz wielką szansę na zdobycie upragnionego awansu. Twoje umiejętności menedżerskie będą docenione. W szczególności dobra energia będzie towarzyszyć tym z Was, którzy są związani ze światem bankowości, księgowości i ubezpieczeń. Będzie otaczani uznaniem i szacunkiem. Stabilizacja finansowa nie powinna być dla ciebie niczym nowym, ponieważ w twoim charakterze leży dbałość o swój materialny komfort. Uważaj jednak, aby nie dać się zwieść obietnicom szybkiego zysku na akcjach czy obligacjach. Najlepiej zrobisz inwestując w nieruchomości. Zdrowie W ciągu najbliższych miesięcy możesz się cieszyć dobrym zdrowiem wspieranym przez wodny żywioł. Niepokoje mogą jedynie wywoływać węzły chłonne i gospodarka hormonalna. Z powodu twojej kolejnej diety organizm może zostać pozbawiony cennych minerałów i mikroelementów. Zanim zaczniesz się starać o idealną sylwetkę, warto zasięgnąć porady dietetyka, a najlepiej homeopaty. Kontakty z innymi Ponieważ twoim naturalnym elementem jest woda, doskonale poczujesz się w roku Wodnego Smoka i w znacznym stopniu ożywisz swoje kontakty. Będziesz wiele wychodzić i poznasz sporą ilość wartościowych, nowych osób. Jednak na gruncie zawodowym nadal czekają Cię niesnaski z Tygrysem. Zafascynujesz się osobą spod znaku Kozy.


 • Pies

  Pies 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

  Miłość Przed samotnymi Psami pojawi się perspektywa związku z osobą, z którą będzie Was dzielić duża różnica wieku. Być może, że wybranek bądź wybranka twojego serca będzie pochodzić z innego kręgu kulturowego. Wrażliwy i delikatny na wpływy otoczenia Pies będzie bardzo przeżywał komentarze innych. Czy warto przejmować się tym co mówią znajomi? To Ty masz być szczęśliwy, bo to twój związek. Nie pozwól osobom z zewnątrz ingerować w twoje intymne sprawy. Tylko Ty masz prawo podjąć decyzję, bo tylko Ty będziesz ponosił ich konsekwencje. Przed Psami, które są w długoletnich związkach rok Smoka postawi wyzwanie, które będzie się wiązać z odzyskaniem autonomii. Może już czas zabrać mamie klucze do Waszego mieszkania, albo wyprowadzić się od teściów? Praca i finanse Możesz liczyć na bardzo udany rok. Twój portfel nie będzie świecił pustkami, wręcz przeciwnie zapełnisz go banknotami, a nawet uda Ci się nieco odłożyć. Nie szczędź grosza i zafunduj sobie wreszcie jakiś mały luksus, o którym zawsze marzyłeś. W pracy atmosfera będzie dość spokojna i nie powinieneś się martwić o swoją posadę. Jesienią przybędzie Ci obowiązków, ale na szczęście i pensji. Ktoś z kim blisko współpracujesz odejdzie na urlop lub zwolnienie lekarskie. Dzięki temu masz szansę na dodatkowy zarobek. Jesteś osobą powszechnie lubianą, pamiętaj że nie musisz o to zabiegać w miejscu pracy i nie wyręczaj nikogo tylko za kawę czy ciastko. Zdrowie Wspierający Cię element czyli ziemia, w roku Wodnego Smoka jest narażony na większy wysiłek. Podobnie będzie z Tobą. Będziesz musiał wstawać wcześniej i później kłaść się spać. Przepracowanie i przemęczenie będzie Twoją główną bolączką. Właściwie można powiedzieć, że przez cały rok nie będziesz miał czasu na porządny sen i dlatego właśnie twój organizm może się buntować. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wytrwać do końca roku w dobrym stanie, pamiętaj o uzupełnianiu w organizmie mikro i makroelementów. Doskonałym pomysłem będą odżywki w płynie. Kontakty z innymi Twoja cierpliwość i wierność będzie wstawiana wielokrotnie na próbę. Zgodnie ze swym charakterem, będziesz chciał być do końca lojalny i nawet wobec osób, które będą wobec Ciebie nieuczciwe zachowasz klasę i nie będziesz publicznie dokonywał rozliczeń. Niestety osoby spod znaku Świni, włożą wiele energii w to, aby Cię sprowokować. Zrozumienie i przyjaźń znajdziesz u Konia.


 • Kogut

  Kogut 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

  Miłość Najbliższe miesiące przyniosą Ci wielkie deklaracje i możliwość związania się z kimś nie tylko sercem, ale i formalnym węzłem. To dobry rok na zakładanie rodzinnego gniazda. Ponieważ już wcześniej testowałeś trwałość tej relacji, nie masz na co czekać. To jest ten moment. Ruszaj do urzędu i zamawiaj termin, bo chętnych na legalizację związku w ciągu roku Smoka będzie wyjątkowo wielu. Samotne Koguty, a takich nie będzie wiele, nie będą długo wyglądać i najpóźniej do letniego przesilenia powinny znaleźć osobę, z którą nawiążą bardzo interesującą znajomość. Rada dla Ciebie Kogucie jest taka, abyś docenił wartość osób, z którymi stykasz się od lat. Może ta wyśniona, wymarzona miłość, to właśnie twój przyjaciel czy przyjaciółka, na którą zawsze możesz liczyć? Nie sugeruj się treścią romansów, ale spojrzyj trzeźwym okiem na swoje sąsiedztwo i znajomych, wśród nich jest ta właściwa osoba. Praca i finanse Uważaj na nieuczciwych współpracowników i wspólników. Możesz być przez nich narażony na duże kłopoty i nieprzyjemności, w szczególności te związane z urzędami. Pilnuj swoich dokumentów, nikomu nie udzielaj hasła do swoich kont bankowych. Oprócz zagrożeń związanych z byciem oszukanym czy okradzionym, nie powinieneś się niczego obawiać. Twoje stanowisko pracy jest bezpieczne. Ten rok niesie Ci perspektywę wzbogacenia się pracą własnych rąk,ale nie tylko! Od wczesnego lata Fortuna będzie Ci sprzyjać bardziej niż zwykle. Masz szansę na wygraną w grze losowej. Zdrowie Możesz liczyć na dość dobry rok pod kątem fizycznej kondycji. Jedynym mankamentem mogą okazać się kłopoty dermatologiczne, które bardzo Cię zaskoczą. W szczególności może chodzić o poparzenia słoneczne, dlatego uważaj, aby nie przesadzić w lato i ukrywaj się pod kapeluszem, w innym wypadku otrzymasz na długo nieciekawe przebarwienia. Pod uwagę powinieneś wziąć również dodatkowe środki ostrożności w miejscach publicznych kąpieli, basenowe klapki to konieczność. Po jesiennym przesileniu dadzą o sobie znać problemy z ciśnieniem. Kontakty z innymi Czeka Cię przedefiniowanie swoich wartości i zmiana spojrzenia na twoje kontakty towarzyskie. Wiele osób okaże się niegodnych twojej przyjaźni i bardzo boleśnie to odczujesz. Możesz zawieść się nawet na wieloletnich znajomościach. Iskry pójdą na linii relacji z Zającami. Dobre wibracje odnajdziesz z Wężem.


 • Małpa

  Małpa 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

  Miłość Niestety nadszedł dla Ciebie czas gry w otwarte karty. Twój partner bądź partnerka zawoła ,,sprawdzam'' i okaże się co tak naprawdę masz do zaoferowania. Niewątpliwy wdzięki jako posiadasz zjednuje Ci wielu ludzi, ale nie wystarczy aby podtrzymać uczucie. Jeżeli nie jesteś szczery i prowadzisz jakąś podwójną grę, rok Smoka będzie wobec Ciebie bezwzględny. Będąc niefrasobliwym możesz stracić więcej niż się spodziewasz, a nawet zostać sam. Postaw na jeden związek, który rokuje najlepiej i jest źródłem satysfakcji. Nie można w nieskończoność wahać się i stać w otwartych drzwiach. Każda decyzja będzie lepsza niż paraliż emocjonalny, w którym ostatnio tkwiłeś. Jeżeli już sprecyzujesz swoje uczucia, doznasz wewnętrznej ulgi i uspokoisz się psychicznie. Samotne Małpy będą poznawać mnóstwo nowych osób, waszym problemem będzie niepewność, czy wśród nich jest ta właściwa. Praca i finanse To nie jest czas na wahanie również na twoim zawodowym gruncie. Zbyt długo rozważając możliwość podjęcia pracy w innej firmie, przegapisz okazję, ponieważ okaże się, że to stanowisko objął już ktoś inny. Nie bój się przejść z wykonywania wolnego zawodu do bardziej spokojnej i stabilniejszej branży, to teraz jest Ci najzwyczajniej w świecie potrzebne. Ponieważ twoje zobowiązania finansowe będą mocno naciskać, musisz szukać nowego źródła dochodu. Uda Ci się je znaleźć na wiosnę. Nawet jeżeli będzie to praca biurowa, powinieneś podjąć rękawicę. Z resztą chyba nie masz innego wyjścia. Zdrowie Po raz kolejny mogą się u Ciebie odezwać dolegliwości związane z przemianą materii. Twój szybki i nerwowy sposób jedzenia posiłków może tym razem dać Ci ostrzegawczy sygnał czymś więcej niż bólem brzucha. Jeżeli nie chcesz zafundować sobie wrzodów, zmień tryb życia, a w szczególności zadbaj o psychiczny komfort przy stole. Uważaj na potrawy z nieznanych źródeł, a w szczególności wystrzegaj się grzybów nieznanego pochodzenia. Kontakty z innymi Twoje kontakty interpersonalne będą w roku Smoka bardzo skomplikowane. Wplączesz się w różnego rodzaju dziwne i niezbyt sensowne układy. Postaw na szczerość i otwartość. Tylko wtedy unikniesz relacji, które będą dla Ciebie utrapieniem. Twoim testerem może stać się układ ze Smokiem, który będzie chciał nauczyć Cię odpowiedzialności, ponieważ jest ona twoim słabym punktem. Przyjaźń połączy Cię z Kogutami i Świniami.


 • Koza

  Koza 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

  Miłość Czeka Cię kolejny odcinek powrotu do przeszłości. Osoby, z którymi kiedyś już byłaś Kozo w związkach, po raz kolejny dadzą o sobie znać i zakomunikują Ci, że nie tak łatwo dadzą o sobie zapomnieć. Niestety wbrew składanym sobie wcześniej obietnicom możesz ulec pokusie i zapłacisz za to niebagatelną cenę... Może zanim jeszcze nic nie zaszło, warto przemyśleć starą mądrość o tym, że nie sposób wejść dwa razy do tej samej rzeki? Jeżeli dasz się podejść, możesz przechodzić lekcję odróżniania tego co jest iluzją, od tego co jest prawdą w twoim życiu. Na szczęście jesienią wszystko powinno już wracać do normy, a w twoim otoczeniu pojawi się ktoś komu naprawdę będziesz mogła Kozo zaufać i kto pomoże wyjść Ci z trudnego stanu emocjonalnego. Praca i finanse Niestety czekają Cię niespodziewane wydatki związane z miejscem zamieszkania. Możliwe, że jakaś awaria, remont, czy też przyjazd rodziny będą wymagały od Ciebie włożenia większej ilości wysiłku i pieniędzy w twoje lokum. Możesz jednak liczyć na stałe, chociaż niezbyt obfite źródło dochodów, które w niezagrożony sposób pozwoli Ci przetrwać przez cały rok. Zimą pojawią się dwie, trzy dodatkowe możliwości dorobienia przy jakichś chwilowych przedsięwzięciach. Generalnie rok zapowiada się dość nudno jeżeli chodzi o twoja karierę zawodową. Nie martw się, twój czas jeszcze nadejdzie. Zdrowie Uważaj w szczególności na swój układ krwionośny. Możesz mieć kłopoty nie tylko z krążeniem w dolnych kończynach, ale z jakością krwi. Bardzo uboga w żelazo dieta może być przyczyną anemii. Twoje osłabienie, senność i ciągłe uczucie zimna będzie spowodowane nie tylko twoim zamiłowaniem do szybkich posiłków, ale również skłonnością do ulegania nałogom. Czas zrobić badania i zacząć myśleć o przyszłości. Kontakty z innymi W tym roku musisz nauczyć się sztuki bezgranicznego zaufania, z którym twój rogaty charakter ma spore problemy. W twoim otoczeniu sporą rolę zacznie odgrywać osoba spod znaku Bawołu. Możesz z nią nawiązać współpracę na nieznanym wcześniej przez Ciebie gruncie. Wystrzegaj się zakusów ze strony Psa.


 • Koń

  Koń 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

  Miłość Rok Smoka przyniesie Ci okazję do zawarcia związku, w którym wszystkie twoje potrzeby, w tym również bardzo silne potrzeby cielesne będą respektowane i zaspokajane. To właśnie teraz los postawi na twojej drodze partnera pozornie odmiennego, z którym będziesz doświadczał intensywnej wymiany energii. Otoczenie może twierdzić, że jesteście jak ogień i woda, ale twoje serce będzie czuć się nareszcie spełnione. Ta wiadomość jest dobra głównie dla wolnych Koni, które mają szansę rozpocząć romans życia, jednak trochę gorzej ma się z tymi z Was, którzy są już w związkach. Dla zaobrączkowanych lub mieszkających z partnerami Koni rozpocznie się czas wyczerpujących psychicznie dylematów – obowiązek czy głos serca... Prawdopodobnie rzucisz się jednak w wir namiętności ,,bo serce nie jest sługa, nie zna co to pany...'' Praca i finanse Nareszcie życie roztoczy przed tobą perspektywy rozwoju i korzystnego prosperowania w tym, w czym się specjalizujesz. Masz szansę na to, aby dorosnąć do roli prawdziwego autorytetu. Twoja pozycja będzie silniejsza niż myślisz. Najwyższy czas się przyzwyczaić do tego, że ludzie cenią Cię i szanują. Do tej pory jakbyś sam nie wierzył w to, że to co robisz jest cenne i wartościowe. W tym roku nie uciekniesz już przed owocnym zbiorem, na który ewidentnie sobie zasłużyłeś. Nie bądź taki skromny i wyjdź nareszcie z kąta, a nawet naucz się rozstawiać po kątach innych! Ta umiejętność niewątpliwie Ci się teraz przyda, bo prawdopodobnie czeka Cię kierownicze stanowisko. W portfelu znacznie raźniej. Zdrowie Teraz nie powinno Cię nic niepokoić, ale późnym latem możesz odczuwać skutki przemęczenia, bóle karku i głowy. Nie lekceważ tych objawów i idź się kontrolnie przebadać, a najlepiej zrób sobie prześwietlenie szyi. Dodatkowym problemem mogą być kłopoty hormonalne, w czym będzie przodować niesforna tarczyca. Przy pomocy dobrych specjalistów, do których będziesz mieć w tym roku szczęście, wszystko uda się szybko wyleczyć. Kontakty z innymi Zazwyczaj w kontaktach z innymi idziesz na żywioł i nie bawisz się w żadne gry. W tym roku będziesz jednak zmuszony do nauczenia się dyplomacji i zachowania pokerowej twarzy. W ryzykowne układy będzie chcieć Cię uwikłać Małpa i Koza. Większym zaufaniem możesz obdarzyć Szczury i zazwyczaj nielubiane przez Ciebie Świnie.


 • Wąż

  Wąż 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

  Miłość Dość ciężko będzie Ci teraz o porozumienie na twoim miłosnym terytorium. Możliwe, że twoje kłopoty mają swoje źródło w ukrytym rywalu, który już od dłuższego czasu wprowadza zamęt w twoje partnerskie relacje. Musisz wyczulić zmysły i intuicję, aby w porę zauważyć niepokojące sygnały, które ostrzegą Cię przed rozpadem twojego związku. Samotne Węże mogą mieć pokusę związania się z osobą o dość podejrzanej przeszłości i niezbyt czystych intencjach. Taki związek nie rokuje dobrze i pod koniec roku możesz łykać gorzkie łzy rozczarowania, dlatego postaraj się pohamować emocje i włączyć rozum, zanim dasz komuś klucze do swojego serca. Na pocieszenie, Węże które starają się o potomstwo, w tym roku odniosą sukces. Praca i finanse Na twoim zawodowym gruncie napięcie będzie rosnąć. Aby utrzymać swoją pozycję będziesz musiał grać bardzo twardo, a nawet używać podstępu, a już na pewno twego wrodzonego sprytu. Nie ufaj świeżo przyjętym do pracy osobom, przez które możesz mieć sporo problemów. Twoje notowania u kierownictwa mogą nieco spadać, ale pod koniec roku zaczniesz odzyskiwać swoją pozycję. Jeżeli jesteś Wężem, który prowadzi własną działalność gospodarczą będziesz się musiał zmierzyć z kryzysem w firmie. Nie ma co załamywać rąk. Dasz radę się ze wszystkim uporać, chociaż lekko nie będzie. Możliwe, że będziesz się musiał wspomóc kredytem. Jeżeli innego wyjścia nie ma, to lepsze niż zawieszenie działalności. Później przyjdą lepsze lata. Zdrowie Rok Wodnego Smoka przyniesie Ci wzrost wagi ciała. Na polu twoich kłopotów zdrowotnych może pojawić się walka o utrzymanie odpowiedniej linii. Problemy gastryczne, w szczególności te związane z żołądkiem, trzustką i dwunastnicą mogą spędzać Ci sen z powiek. Aby zminimalizować ryzyko nadprogramowych kilogramów, jak również podrażnienia przewodu pokarmowego, powinieneś dbać o psychiczną higienę spożywania posiłków. Jeść regularnie, zdrowo i przede wszystkim w spokoju. Kontakty z innymi W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy nie będzie Ci lekko. Twoim naturalnym elementem jest ogień, który przez wodny rok będzie nieco przygaszony, zatem nie będziesz tak silnym partnerem jak zazwyczaj. Wykorzystać Cię mogą Bawoły i Koguty. Zrozumienie znajdziesz u Zająca.


 • Smok

  Smok 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

  Miłość To jest Twój rok. Po pełnym cyklu chińskiego zodiaku, ponownie obejmujesz panowanie. W trakcie tych niezwykłych dwunastu miesięcy będziesz przeżywał totalne odnowienie i regenerację swoich uczuć. Ponieważ element wody niesie ze sobą wielkie emocje, musisz przygotować się na totalną eksplozję w swoim sercu. To właśnie w tym roku masz szansę na spotkanie swojej wielkiej, karmicznej miłości. Przeznaczenie w wyraźny sposób da Ci o sobie znać i na twojej drodze postawi kogoś wyjątkowego. Nawet Smoki, które są w stałych związkach, czy stabilnych małżeństwach, mogą poczuć, że to właśnie teraz przeżywają swoje 5 minut. Niekoniecznie muszą to być pikantne romanse, być może wielka miłość, okaże się być tą do wyczekiwanego dziecka, czy wnuczka. Jeżeli w tym roku twoja rodzina się powiększy, to świeżo przybyły obywatel tej planety, przyniesie ci zaszczyt i dumę. Możesz teraz liczyć na pomocną dłoń, zarówno twojego partnera bądź partnerki, jak również członków twojej dalszej rodziny. Praca i finanse To będzie doskonały rok dla rozwijania twojej kariery. Pojawią się liczne możliwości dorabiania. Uruchomią się twoje dawne kontakty towarzyskie, dzięki którym będziesz mógł wypłynąć na szerokie wody i od razu złapać wiatr w żagle. To czas na duże inwestycje, na podejmowanie ryzyka i zwracanie się ku nowym horyzontom. Jeżeli praca, którą wykonujesz nie jest zgodna z twoimi aspiracjami, nie wahaj się odejść. Teraz energia, jaką reprezentujesz będzie poszukiwana i chciana prawie wszędzie. To właśnie na Ciebie czekają teraz stanowiska prezesów i menedżerów. Możesz również śmiało zabrać się za prowadzenie własnej działalności. Zdrowie Twoja kondycja fizyczna będzie teraz dość stabilna, ale ponieważ Twoim naturalnym elementem jest ziemia, to w wodnym roku czekają Cię kłopoty związane z dolegliwościami pochodzenia reumatoidalnego. Nadmiar wody może rozmiękczyć ziemię, dlatego warto zadbać o regularne dogrzewanie się na przykład masażem gorącymi kamieniami wulkanicznymi, czy też kąpielami słonecznymi. Pamiętaj, że chociaż wydaje Ci się, że możesz teraz góry przenosić, to i Smoki mają ograniczoną ilość sił. Kontakty z innymi W relacjach z innymi osobami będziesz bardzo ciepły, serdeczny i otwarty. Większość ludzi odpłaci Ci tym samym. Twoja wielkoduszność i wewnętrzne ciepło przyciągną do Ciebie rzeszę nowych znajomych i przyjaciół. Musisz jednak pamiętać, że nie każdy z nich ma czyste intencje. Bacznie obserwuj Kozy i Świnie. Nie powierzaj im wszystkich swoich sekretów.


 • Zając

  Zając 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

  Miłość Ponieważ właśnie przekazałeś zodiakalne przewodnictwo Smokowi, możesz czuć się bardziej wyluzowany i spokojniejszy w swoich relacjach partnerskich. Odnajdziesz harmonię i radość płynącą z uregulowanego życia rodzinnego. Ten rok będzie dla Ciebie bardzo zadowalający również pod względem kontaktów intymnych. Twój naturalny element czyli drewno będzie wzmacniany przez wodę, dlatego będziesz się czuć spełniony i radosny. Na twojej twarzy często będzie gościł uśmiech i zazwyczaj będziesz w dobrym nastroju, co będzie wyjątkowo sprzyjać rozkwitowi twoich uczuć. To, co w twoim związku zależy od Ciebie, będzie prosperować bardzo dobrze. Jeżeli na przeszkodzie nie staną kaprysy drugiej strony, rok ten powinieneś zaliczyć do bardzo udanych. Praca i finanse Będziesz otrzymywał teraz wyjątkowo odpowiedzialne zadania. Nowe projekty, nowe układy biznesowe, przetasowania w miejscu pracy. Nie obawiaj się zmian, ponieważ możesz na nich zyskać więcej niż myślisz. To właśnie Ciebie wezmą pod uwagę kiedy będzie obsadzany wakat, którego nikt inny nie będzie miał odwagi objąć. Nie martw się tym, że czeka Cię więcej pracy. Będzie ona warta Twego wysiłku, ponieważ rekompensata finansowa w znacznym stopniu Cię usatysfakcjonuje. Nie poddawaj się presji zazdrości, ani złośliwym docinkom na gruncie zawodowym. Przecież nie chcesz nic za darmo, a za ciężką pracę masz prawo odbierać godziwą pensję. Zdrowie W ciągu najbliższych miesięcy nie powinieneś się za bardzo uskarżać na swój stan zdrowia. Wyjątkiem są Zające chore przewlekle, ale i w ich przypadku dolegliwości znacznie się złagodzą. Bardzo dobrze będzie robić Ci kontakt z wodą we wszelkiej postaci. Sauna, basen, jacuzzi a już obowiązkowo urlop nad morzem. Kłopotem może być tylko nadmierna ochota na wyskokowe napoje. Procenty zdecydowanie będą działać na twoją szkodę. Lampka wina jest do wybaczenia, ale mocniejsze trunki będą źle działać na twoje nerki. Kontakty z innymi Ponieważ jest to rok wodny, to twoje kontakty z innymi będą wzmacniane i czeka Cię w nich więcej stabilności i spokoju. Bardzo dobrze poradzisz sobie w kontaktach z innymi Zającami oraz Smokami. Trochę gorzej w relacjach z Małpą i Psem, szczególnie na gruncie zawodowym.


 • Tygrys

  Tygrys 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

  Miłość Ponieważ twoja gwałtowna i bardzo emocjonalna natura, nie potrzebuje dodatkowych bodźców z zewnątrz, to rok Smoka może być dla Ciebie ciężki z różnych względów. Szarpać będą Tobą wielkie namiętności i nie zaznasz spokoju serca. Smok będzie wyzwalać w tobie wewnętrzne konflikty i wzmacniać uczuciowe dylematy. Niestety czekają cię burze partnerskie i nie jest to dla ciebie dobry okres na zawieranie długoterminowych zobowiązań typu małżeństwo. Na szczęście dzięki swojemu rozsądkowi będziesz mógł w ostatniej chwili cofnąć się znad przepaści i ponaprawiać zaistniałe szkody. Na nudę na pewno nie będziesz narzekać, tylko czy sama adrenalina wystarczy Ci w zamian prawdziwej bliskości i ciepła? Praca i finanse Twoje zamiłowanie do luksusu, drogich przedmiotów, markowych kosmetyków i wspaniałych perfum może być przyczyną dziury w portfelu. Jednak jeżeli pokierujesz się rozsądkiem i nadmiar funduszy odłożysz na spłatę kredytów i zaciągniętych wcześniej zobowiązań, powinieneś wyjść na prostą. Twoim naturalnym elementem jest drewno, które jest wzmacniane przez wodę, zatem jakoś uda Ci się zachować płynność finansową. Postaraj się wyciągnąć konkretne wnioski i jeżeli dostaniesz kolejną premię, czy nadprogramową wypłatę, nie wydawaj wszystkiego na przyjemności, ale odłóż na przyszłość. Nie zawsze wszystko w kwestiach zawodowych i finansowych będzie Ci tak przychylne. Zdrowie Niestety możesz się czuć nieco samotny. Pomimo licznych kontaktów towarzyskich i wielu nowych znajomości, będą Cię trapić stany lękowe i mniejsze, bądź większe psychiczne ,,dołki''. Prawdopodobnie twoje dolegliwości będą miały swoją przyczynę w nieuregulowanym życiu osobistym, dlatego jeżeli nie chcesz nabawić się nerwicy układu pokarmowego i kłopotów z układem wieńcowym, uporządkuj swój tryb życia. Przede wszystkim zwróć uwagę na to co i w jakiej atmosferze jesz na śniadanie. Jeżeli dasz radę unikaj stresu i nie baw się w jazdę na emocjonalnej karuzeli, bo przypłacisz to zdrowiem. Kontakty z innymi Musisz wystrzegać się fałszu i obłudy. Nie wdawaj się w plotki, ani intrygi szczególnie w miejscu pracy. Nie ufaj każdemu bezgranicznie. Sporo kłopotów może Ci narobić twoja naiwność w kontaktach z Wężem. Owocnie współpracować będziesz z Psem, a romansować z Koniem.


 • Bawół

  Bawół 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

  Miłość W roku Wodnego Smoka powinieneś Bawole odczuwać radość z powiększenia się twojej rodziny. Młode Bawoły będące już w związkach małżeńskich zostaną rodzicami, a starsze dziadkami. Spokój w domowych pieleszach jest tym, co Bawoły bardzo sobie cenią. Szacunek dla krewnych i powinowatych, będzie teraz dla Ciebie szczególnie istotny. Jeżeli marzyłeś o założeniu rodziny, to ten rok jest dobry na zaręczyny i planowanie zawarcia małżeństwa. Niestety trochę mniej korzystny jest na to, aby dopełniać ceremonii w ciągu najbliższych miesięcy. Chociaż zazwyczaj jesteś dość powściągliwy w okazywaniu emocji, to Wodny Smok przerwie wreszcie tamę, jaką zbudowałeś w swoich uczuciach i możesz poczuć, że właśnie teraz kochasz do szaleństwa i bez żadnych warunków. Samotne Bawoły szczególnie w miesiącach letnich mogą sobie pozwolić na wielką, trochę zwariowaną, wakacyjną miłość, o jakiej zawsze marzyły, a której odrobinę się bały. Praca i finanse W nadchodzących miesiącach będziesz szlifował swój kunszt i podnosił swoją zawodową rangę poprzez zdobywanie kolejnych uprawnień. To właśnie teraz nadszedł doskonały moment, aby zapisać się na kurs menedżerski, czy też dokończyć podyplomowe studia. Twój portfel nie będzie tak pękaty jakbyś sobie życzył, głównie z tego względu, że każdy nadprogramowy grosz będziesz teraz inwestował w edukację i udoskonalanie miejsca zamieszkania. Na szczęście możesz się cieszyć stabilizacją w miejscu pracy. Jest mało prawdopodobne, że dojdzie teraz do zamknięcia zakładu, czy też okrojenia twojego etatu. Inni mogą czuć się zagrożeni, ale twoja pozycja powinna być nie do ruszenia. Zdrowie Ponieważ ciężko znosisz zmiany i trudno cię wyrwać z utartych ścieżek, to twoje choroby szybko przechodzą w chroniczne dolegliwości. Musisz zacząć dbać o większą ilość ruchu w twoim tygodniowym rytmie. Teraz to kręgosłup będzie twoim słabym punktem. W szczególności dadzą ci się we znaki bóle karku i obręczy barkowej. Więcej spacerów po lesie, a mniej ślęczenia nad komputerem zrobi ci doskonale. Na wiosnę musisz także uważać na infekcje dróg moczowych. Ten rok jest rokiem wodnym, co osłabi twoją ziemską naturę. Kontakty z innymi W tym roku nie powinieneś wchodzi w żadne większe konflikty. W głowie nie będą ci wojny, ani kontynuacja długoletnich sporów. Do większości osób wyciągniesz rękę do zgody. Inną sprawą jest to, czy osoby do których się zwrócisz będą chciały zawrzeć pokój. W szczególności możesz mieć problemy ze strony osób urodzonych w znaku Szczura. Dobrą współpracę podejmiesz z osobami spod znaku Koguta.


 • Szczur

  Szczur 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

  Miłość To rok w którym będziesz musiał zweryfikować swoje uczucia. Niestety nie wszystko będzie wyglądało tak jak sobie to zaplanowałeś. Rok Wodnego Smoka wprowadzi cię na drogę uczciwości i szczerości w kwestiach związanych z twoim sercem. Jeżeli prowadzisz podwójną grę i nie jesteś fair wobec osoby, z którą jesteś w związku, to w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy dostaniesz szansę od losu, aby naprawić sytuację i wyjść z tego trudnego położenia z twarzą. To nie jest moment, w którym mógłbyś sobie pozwolić na niezdecydowanie czy zwłokę w swoich relacjach. Czas podjąć decyzję, oczyścić swoją przestrzeń z toksycznych i chorych układów, i nareszcie odzyskać wewnętrzny spokój. To dobry rok na założenie rodziny i zawarcie małżeństwa. Jeżeli jesteś samotny, to w tym roku pojawi się dla ciebie odpowiedni, życiowy partner. Praca i finanse W Twoim zawodowym świecie pojawią się nowe, ciekawe perspektywy rozwoju i samorealizacji. Jeżeli zastanawiałeś się nad zmianą firmy, a jeszcze lepiej nad założeniem własnej działalności gospodarczej, to nadszedł właściwy moment. Jesteś teraz wspierany przez żywioł wody, zatem wszelka działalność związana z poszerzaniem twoich kompetencji i terytorium działania będzie jak najbardziej na miejscu. Ten rok nie poskąpi ci zarobków i jeżeli tylko mądrze je zainwestujesz, będziesz się cieszyć finansową stabilizacją. Nie ufaj bezgranicznie wspólnikom i współpracownikom. Najlepiej zrobisz mając całkowitą pieczę i decyzyjność nad swoimi sprawami finansowymi. Szczury zajmujące się księgowością powinny uważać na próby zrzucenia na nich odpowiedzialności za błędy innych. Zdrowie To będzie lepszy pod kątem kondycji fizycznej rok, niż ten który minął. Możesz również czuć się silniejszy psychicznie. Będziesz mieć więcej energii, aby realizować swoje marzenia. Musisz jednak uważać na sprawy reumatoidalne oraz pilnować diety, która źle dobrana powoduje osłabienie i kłopoty ze skórą. Jeżeli odżałujesz parę groszy i zgłosisz się do dietetyka, ten wydatek zwróci Ci się stokrotnie. Kontakty z innymi Nie najlepiej dogadzasz się z Bawołem i Psem, z którymi będziesz ciągle się spierał i wprowadzał we wzajemne rozdrażnienie. Unikaj ich w szczególności na gruncie zawodowym i nie daj się skusić na spółkę. Dobre kontakty będziesz mieć z osobami spod znaku Świni. Sprzyjającą związkowi z tobą energię będą mieć Zające.