Horoskop kwiatowy: jakim jesteś kwiatem?

 • Hortensja

  Hortensja 11.04 – 20.04

  Jako piękny krzew ogrodowy, przybyła do nas z Ameryki. Osoby znaku hortensji, odznaczają się często egzotyczną urodą, są atrakcyjne dla płci przeciwnej, silne, mocne, bywają dobrymi przywódcami, dyrektorami, lub z dobrym rezultatem prowadza swoje firmy.


 • Geranium

  Geranium 1.04- 10.04

  Poświęcony Herze, bogini ogniska domowego i macierzyństwa. W symbolice kwiatów to ciche szczęście domowe. Osoby te kochają rodzinę, która jest zwykle liczna, ale maja tez dużo dylematów wewnętrznych i przez całe życie szukają wewnętrznego spokoju i uładzenia.


 • Tojad

  Tojad 21.03- 31.03

  Roślina ta powstała ze śliny psa Cerbera, gdy herakles wykonywał jedno ze swoich zadań. Sok z tojadu był wykorzystywany w magii, później robiono zeń miłosne napoje. Osoby tego znaku, są impulsywne, przebojowe i bardzo emocjonalne. Muszą uczyć się opanowania wybuchów gniewu.


 • Lilia

  Lilia 11.03- 20.03

  Symbol niewinności i także symbol władzy królewskiej. To kwiat wysoki, piękny i silny, szczególnie dotyczy to lilii złotogłowiu. Ludzie urodzeni w tych dniach pozornie tylko są słabi i delikatni, posiadają wewnętrzną moc, są bardzo szlachetni, dobrze radzą sobie z problemami.


 • Mak

  Mak 1.03- 10.03

  We współczesnym języku kwiatów, to symbol oszałamiającej urody. W starożytności symbol płodności, poświęcony bogini Demeter. I takie są osoby tego znaku, atrakcyjne dla płci przeciwnej, twórcze płodne i kreatywne, przy czym wrażliwe i czułe. Czasem zbyt impulsywne, co nie wychodzi im na dobre.


 • Mimoza

  Mimoza 20.02- 29.02

  Ta delikatna roślina, przywieziona z Brazylii, składa swoje liście, przy dotknięciu ręką. Osoby spod znaku Mimozy, są delikatne, wrażliwe i bardzo czułe. Romantyczni kochankowie, potrzebują , aby otoczyć je opieką i miłością. To świetni kochankowie, artyści i bioenergoterapeuci.


 • Kosmea

  Kosmea 11.02- 19.02

  Ludzie ze znaku Kosmei są obdarzeni silną indywidualnością, zazwyczaj chcą być wolni, jak ptaki. Jeśli wystawią opinię , to bardzo trafną i adekwatną do okoliczności, starają się zdobyć wszechstronną wiedzę. Ich wadą jest nadmiar wyobraźni, co bywa przyczyną utrapień, gdyż widzą to co chcą, a nie to co jest.


 • Jemioła

  Jemioła 1.02- 10.02

  Roślinę tę uważano kiedyś za dar nieba, chroniący przed złymi mocami i uderzeniem pioruna, to roślina planety wolności i niezależności Urana. Ludzie urodzeni tego dnia są ekscentryczni, niezależni, odważni, wspaniali z nich przyjaciele i kochankowie.


 • Nieśmiertelnik

  Nieśmiertelnik 21.01-31.01

  To symbol skromności i wrażliwości. W starożytności posiadał właściwości magiczne. Osoba lotna, kreatywna, bazująca na intelekcie, jednocześnie wrażliwa i delikatna, podatna na zranienia. Uczy się z wiekiem większej podatności na ciosy losu, co powoduje, że los przyjmuje takim, jakim jest.


 • Oset

  Oset 11.01- 20.01

  Oset podobnie jak ostrokrzew to roślina Koziorożca, który potrafi być odpowiedzialny, czuły, ale ukrywa to pod maską oschłości i obojętności. Nie zawsze jest atrakcyjny i seksowny, ale pod wpływem miłości, rozkwita jego piękno wewnętrzne. Działa na wibracjach miłości i zrozumienia.


 • Goryczka

  Goryczka 1.01- 10.01

  Ma w sobie siłę Marsa i Słońca, złapane jednak w układność i dyscyplinę Saturna. Osoba melancholijna ale potrafiąca znaleźć siłę do działania. Nie zawsze potrafi okazać czułość, ale ma wielką potrzebę miłości, ponadto jest konkretna, pracowita i odpowiedzialna.


 • Orchidea

  Orchidea 3.11 – 12.11

  We współczesnym języku kwiatów, to symbol kaprysu i niestałości. Osoby znaku Orchidei, są bardzo powabni i pociągający ale też kapryśni i niestali. Niemniej jednak, są kochani przez swoich partnerów. Mają zdolności artystyczne, dobra intuicję, której powinni częściej słuchać.


 • Frezja

  Frezja 24.10 – 2.11

  Ludzie znaku Frezji mają niezwykły erotyzm, tajemną, magiczną moc przyciągania płci przeciwnej. Charakteryzują się egzotyczną i oryginalna urodą i potrafią być bardzo uwodzicielscy. Maja wrodzony zmysł piękna i elegancji, lubią otaczać się niezwykłymi oryginalnymi rzeczami.


 • Bez

  Bez 14.10 – 23.10

  Bez to symbol smutku i rozstania, dawniej, jako odmowę poślubienia, wręczano gałązkę bzu. Osoby znaku Bzu są silne, charakteryzują się elegancją i wdziękiem. Ich wrodzony urok osobisty zostaje czasem bez skrupułów wykorzystywany da ich własnego dobra. Często smutek i melancholię ukrywają za pozornie roześmianym obliczem.


 • Kamelia

  Kamelia 4.10 – 13.10

  W Chinach ucieleśniała zdrowie i powodzenie, a w Japonii łączono ją ze smutkiem i melancholią. Kamelia to urodzona Waga, z jednej strony może być radosna i wesoła, by za chwilę stać się smutną i rozrzewnioną. Osoby tego znaku odznaczają się wdziękiem i urodą ale też są wyjątkowo kapryśne i często nie wiedzą, czego chcą.


 • Wrzos

  Wrzos 23.09 – 3.10

  We współczesnym języku kwiatów, wrzos symbolizuje zdolność do dochowania tajemnicy. Osoby znaku Wrzosu, są optymistycznie ustawione do świata, to urodzeni dyplomaci i negocjatorzy ale też i wierni przyjaciele. Są subtelni i wyrafinowani, lubią piękno i komfort materialny.


 • Aster

  Aster 13.09 – 22.09

  Aster to symbol smutku, to brak możliwości wzniesienia się do nieba. Osoby spod tego znaku są bardzo układne i poważne, już od dziecka, dużo w nich melancholii i wewnętrznych dylematów. Lubią samotność, a jeśli już kogoś pokochają, to są wierne przez długie lata.


 • Goździk

  Goździk 3.09 – 12.09

  To kwiat Zeusa, dlatego służył za talizman wojownikom w bitwie. Chrześcijanie uważali go za symbol cierpień Chrystusa. Osoby tego znaku są pracowite i dokładne, analityczne i rozsądne. To doskonali rzemieślnicy, rolnicy, gospodynie domowe oraz restauratorzy. Ich wada jest to, że zbyt poważnie traktują życie, a powinni nabrać trochę większego dystansu.


 • Hibiskus

  Hibiskus 24.08 – 2.09

  Pochodzi z Azji Wschodniej, z jego kwiatów sporządza się kwaskowaty napój tonizujący. Osoby znaku Hibiskusa są niezwykłej urody, wyróżniając się wśród otoczenia swoją niezwykłością i zmysłowością. Przy czym są analityczne i dokładne, ale tez lotne i inteligentne.


 • Róża

  Róża 13.08 – 23.08

  To mistyczny symbol serca, romantycznej i zmysłowej miłości oraz środek kosmicznego koła. Ludzie znaku Róży są kochliwi, zmysłowi, seksowni i namiętni. To wspaniali kochankowie, potrafiący bez reszty zatracać się w miłosnym uniesieniu, szkoda tylko, że skupiają się właściwie, tylko na sobie. Są też bardzo kapryśni i niestali w uczuciach.


 • Słonecznik

  Słonecznik 3.08 – 12.08

  To silni i szlachetni ludzie, często tez prostolinijni i bezkonfliktowi. Osobom tego znaku patronuje planeta Słońce, dodając im energii i aktywności do działania. Lubią skupiać na sobie uwagę otoczenia, ale często też są zapatrzone w osoby stojące na świeczniku i chcąc im dorównać za wszelką cenę, przysparzają sobie niepotrzebnych stresów.


 • Dzika róża

  Dzika róża 24.07 – 2.08

  W języku kwiatów symbolizuje poetyczność. Ludziom urodzonym w tym znaku patronuje planeta Słońce, są energiczni, żywi, rezolutni, towarzyscy, szczodrobliwi i szlachetni. Do tego nie obawiają się przeciwności losu i są optymistycznie nastawieni do otaczającego ich świata. Lubią zabawy i towarzystwo, nie stronią od dużej grupy ludzi.


 • Fiołek

  Fiołek 13.07 –23.07

  Wśród Chrześcijan, kwiaty te stanowią symbol pokory, a we współczesnym języku kwiatów, są one znakiem wstydliwości i nieśmiałości. I takie są osoby, urodzone w znaku Fiołka. To ludzie o miłej aparycji ale skromni i delikatni, przy czym bardzo wrażliwi na krzywdę innych. Potrzebują dużo ciepła i jeśli zostaną zranieni, chowają się w swoich skorupkach.


 • Lilia wodna

  Lilia wodna 2.07 – 12.07

  Symbolizuje biel, czystość, niewinność i dziewictwo. Ludziom spod znaku Lilii patronuje Księżyc. To osoby wrażliwe, szczere, kochające dzieci i swoje rodziny. To wspaniałe matki, mężowie, żony i ojcowie. Mają dość liczne potomstwo, lubią zajmować się swoim domem i ogrodem. Często popełniają błąd, będąc zbyt nadopiekuńczy w stosunku do swojego potomstwa.


 • Tulipan

  Tulipan 22.06 – 1.07

  U starożytnych Greków to symbol szczęścia i błogosławieństwa, a we współczesnej symbolice kwiatów, to wyznanie miłości ale i donżuaństwa. Księżyc patronuje osobom urodzonym w znaku Tulipana, uwrażliwiając je na piękno świata, ale znak to, że mają one też swoje ciemne strony, jest to ich drażliwość i nadwrażliwość.


 • Stokrotka

  Stokrotka 12.06- 21.06

  Kwiatek ten symbolizuje niewinność, szczerą miłość i bezgraniczne oddanie. Chrześcijanie nazywają stokrotkę, kwiatem Marii Dziewicy. Osoby tego znaku mają poczucie humoru, błyskotliwy dowcip, ale też są bardzo eleganckie i bardziej stonowane, niż Bliźnięta dwóch pierwszych dekad tego znaku. Są też dobrymi i dyplomatycznymi mówcami, często zajmują się polityką.


 • Dzwonek

  Dzwonek 1.06.- 11.06

  We współczesnym języku kwiatów, symbol gadulstwa. I takie są zodiakalne Bliźnięta , trzpiotowate, rozgadane, ale też inteligentne i błyskotliwe, wszak przyświeca im planeta Merkury. To często ludzie sztuki i kultury, reklamo twórcy, potrafią żonglować słowem i myślą.


 • Margaretka

  Margaretka 11.05- 31.05

  Ludziom znaku Margaretki, patronuje Demeter, bogini urodzaju i Merkury planeta błyskotliwości i intelektu. Są bardzo pracowici, oszczędni i odpowiedzialni. To dobrzy mężowie i żony, także solidni rzemieślnicy i podwładni. Pracują często w zawodach potrzebujących cierpliwości i dokładności.


 • Kaczeniec

  Kaczeniec 11.05- 21.05

  Kaczeniec lubi wilgotne i podmokłe środowisko. Ludzie urodzeni w tych dniach są wrażliwi i czuli, bazują na uczuciach, które są dla nich najważniejsze, mają bardzo dobrą intuicję i jej powinni słuchać. To dobrzy partnerzy życiowi, dbający o swoje ogniska domowe. Dobrzy z nich przyjaciele, na których można zawsze polegać.


 • Konwalia

  Konwalia 1.05 – 10.05

  W starożytności, kwiat bogini Flory, w symbolice kwiatów, to szczodrość. Osoby tego znaku niezbyt często wcielają się w ludzi czynu, ale zmuszeni przez życie, potrafią działać bardzo efektywnie. Są dobrzy dla innych i chętnie dzielą się tym, co posiadają.


 • Dalia

  Dalia 21.04 – 30.04

  Roślina pochodząca z Meksyku. Wenus, opiekunka tego znaku, obdarza osoby znaku Dalii, elegancją i artyzmem. Kobiety i mężczyźni są bardzo zmysłowi i kochliwi. Życie może zweryfikować ich uparty charakter, który bywa przyczyna nieporozumień i wewnętrznych dylematów.


 • Szarotka

  Szarotka 23.12 – 31.12

  To symbol wiecznej młodości. Osoby znaku Szarotki są energiczne i żywotne, charakteryzuje je zazwyczaj szczupła i wysportowana sylwetka. Rzadko chorują i dożywają późnej starości. Są ambitne, uparte i nawet wyboistą i trudną drogą zdążają do raz wybranego już celu. To dobrzy i wierni na całe życie partnerzy życiowi i przyjaciele.


 • Lotos

  Lotos 13.12 – 22.12

  Kwiat lotosu jest symbolem narodzin i odrodzenia, a także początków szycia kosmosu również symbol bóstw solarnych. Ludzie znaku Lotosu są szczerzy, życzliwi, radośni, nie biorą życia zbyt serio, co może być przyczyna konfliktów z bardziej poważnymi partnerami życiowymi.


 • Mniszek lekarski

  Mniszek lekarski 3.12 – 12.12

  Osoby znaku Mniszka, to urodzeni kupcy i przedsiębiorcy. Z sukcesem prowadzą firmy reklamowe i usługowe, sprawdzają się w zawodach wymagających szerokiego kontaktu z ludźmi, gdyż są bardzo komunikatywni. Ponadto towarzyscy, inteligentni, wszędzie ich pełno. Wadą może być to, że nadmiernie trwonią swoją energię na kilka zajęć naraz.


 • Gladiola

  Gladiola 23.11 – 2.11

  Ludzie znaku Gladioli są ciekawi świata, lubią podróże i szerokie przestrzenie, najlepszym dla nich dachem, to dach utkany z gwieździstego nieba. Są bardzo niezależni, nie lubią kontrolującego ich partnera życiowego, jak i wymagającej siedzenia przy biurku, pracy. Często podróżują w interesach lub maja pracę w terenie.


 • Piwonia

  Piwonia 13.11 – 22.11

  To symbol czystości zamysłów i szlachetnego porywu. Ludzie znaku Piwonii, są szczerzy i prostolinijni, w lot wyczują fałsz i obłudę Nie lubią kłamać, mówią często prawdę, prosto w oczy, czym nie przysparzają sobie zbyt wielu przyjaciół. Ale dla nich to nie problem, gdyż z natury są samotnikami i wola niewielkie grono wypróbowanych przyjaciół.